Akrep Burcu Bebeği ( 24 Ekim - 22 Kasım )

  PAYLAŞ!

 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 • email
 •  
 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 •  

Akrep burcu bebeklerinin karınlarını zamanında doyurmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde gözyaşları yanaklarından sel gibi akabilir.

Bu burçta doğan çocuklar neşeli, hareketli, enerjik, cana yakınlardır. Zekası sayesinde her şeyi çabuk kavrayıp öğrenir. Bu cesur çocuk problemlerden, zorluklardan hoşlanır ve bunları ortadan kaldırmak ister. Hayata bakışı çok renklidir. Ancak güzel gözlerinin ardında neler yaşadığını bulmak için biraz çaba harcamak gerekir.

Akrep bebekleri;  ister akrep burcu erkek, isterse akrep burcu kız bebek olsun genellikle çekingendir ve olaylara seyirci olarak kalmayı tercih ederler. Akrep çocukları yalnızlığı sever, kendi kendisini eğlendirmeyi de becerirler. Fakat bu yalnız kalmak isteği ileride başka sorunları beraberinde getirecektir. Bazen güzel gözleri yaşıtlarına göre çok ciddi ve hüzünlü görünebilir. Biraz uzak ve soğuk izlenimi bırakırlar, aslında sevgiye çok ihtiyaç duyarlar. Ona ilgi gösterdiğine inandıkları kişilerle kolay iletişim kurarlar. Sevimli ve sıcak olurlar. Sevdiklerine karşı kapris yapmayı çok iyi becerirler. Bu tutumları yüzünden, çevreleri tarafından mızmız olarak nitelendirilirler.

Konuşmayı çok çabuk öğrenirler. Sezgileri çok güçlüdür, etraflarında olan biteni, insanların neler düşündüklerini büyüklerin tahmin ebileceğinden çok daha iyi algılarlar. Çocuk Akrepler bile özel hayatın gizliliğine önem verirler. Her zaman kimsenin haberi olmadığı, günlük tuttuğu defterleri, çekmeceleri olur. Gizli bırakmak istedikleri şeyler bir başkası tarafından keşfedilirse, çok üzülüp ağlayabilirler. Ama buna rağmen bu küçüklerden bir şey gizlememek gerekir. Çünkü eninde sonunda kendilerinden saklanan her neyse bulurlar. Bunun ardından da öfke ve kin duygusu gelir.

Ailelerinden her zaman anlayış ve yardım beklerler. Akrep çocuğu için aile çok önemlidir. Büyümeye başladığı andan itibaren, onlardan destek beklemez tavırları ile dikkat çekse de içten içe onların sevgisine ihtiyaç duyarlar. İnatçı ve huysuz kişiliğiyle kimseyle anlaşamaz görünen bu çocuklar, özellikle annelerine çok düşkündürler.

Çocukların kaprisli tutumları çoğu ailenin şımarık Akrepler yetiştirmesine sebep olur. Onun kaprisinin altında yatan nedenlere inen bir anne baba Akrep çocuğunu keşfettikçe altında güzelliğe ulaşacaktır. Sabırlı bir psikolog gibi onu dinleyen, onun sorularına çözüm arayan anne-baba çocukları büyüdükleri zaman da sıkıntı çekmezler. Zeki ve yaratıcı bu çocukların eğitim çağında doğru yönlendirilmesi gerekir. Okulda arkadaşlar arası problemleri olsa da genel olarak başarılı olacaklardır. Anne babaya düşen görev, onları topluma açık, dışa dönük, kardeşleriyle oyun oynarken paylaşımcı davranışlar sergileyen çocuklar olarak yetiştirmektir. Kız ya da erkek kardeşlerine karşı çok dikkatlidirler. Yine de özel hayatlarında saygı beklerler. Kendilerinin kaptanlarıdır ve ihtiraslıdırlar, paraya düşkün olabilirler. Harçlığını savuran, çok harcayan çocuklar olmazlar.


2016-02-23 22:52:15
Biliyorum ki çok var ben gibi biz gibi.. Ve biliyorum şu dünyada daha fazla acı çeken, çare bekleyen insanlar var..belki onların yanında bi hiç içimde yaşadıklarım ama içime sığmıyor artık ..bundan 2 sene önce kalbime sığdıramadığım büyük bi aşk ile evlendm eşim benim için dünyanın en iyi insanlarından birisi..kayınvalidemin yanına gelin geldm annemin yalvarmalarını dinlemedim kayınvalidem ve görümcem ile ilgili benm için büyük sorunlar yaşadm doğum yaptm içinden daha çıkılmaz hal aldı ben artık eve girmek istemiyorm.. çocuğumu onlara vermek istemiyorm.. çok acı çekiyorm uykularm zehir..lustral adında bir ilaç var bebeğim emiyor dr bişi olmayacağını söyledi ama korkuyorm ve yaşayamıyorm ne yapmalıyım..
2016-01-10 09:50:20
Mrb bnm iki kzm var 32 ve 16 aylk bn maddi olarak yetişemiyorum herkes gibi alışveriş yapmak istiyoum ama hep sadece istemk te kalyo buda beni çok üzüyor benm ailem yok zaten esmn ailesi de hc destek olmuyor szdn ricam kzlarinizn kuculenler ini degrlendrmek isterseniz bana donus yaprmisnz
[…] Bebekolay Soru Sor 2014/03/02 at 21:44 […]
2014-03-02 21:44:49
lütfen yardimci olun bilgili anneler.bugün kan tahlili yaptirdim hcg 11391,58 cikti netten bakiyorum bukadar çok rakamli bi sonuç yok.acaba sadece ilk 4 rakammi sonuç olarak kabul ediliyor.ve henüz doktora gitmedim acaba nezaman gitmeliyim?teşekkürler simdiden.

Sorunuzu forma yazarak sorabilirsinizBebekolay Sosyal Medya