Öm (Er) en

  PAYLAŞ!

 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 • email
 •  
 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 •  

İkiz annelerinden yazılar gelmeye devam ediyor... İkiz anneleri klavye başına projemizin şimdiki annesi “Neriman Yalçın”. Bizlerle paylaştığı bu harika duyguları için teşekkürler. Çocukları ve eşiyle mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyoruz. ————————————————————————————————————————————

07 Eylül 2010 : İkizlerimin ansızın ve 5 hafta erken olarak hayatımıza katıldıkları gün. Saat 12:15, Önce kız doğacağını zannettiğimiz Eren'im (kız olsaydı adı Ceren olacaktı), ardından da küççücük Ömer'im gözlerini açtılar dünyaya...İlk an neler hissettim neler söyledim ...Onlara Hoşgeldin dedim ilk önce, tek tek ve birlikte "Hoşgeldiniz Canlarım".

Doğuma büyükannelerimiz yetişemeyince eşim tek başına iki küçük oğlunu birden kucağına alarak odada beni beklemeye başlamış. Ameliyathaneden çıktığımda eşimi kapıda beni beklerken bulamayınca anladım ki, artık bizden daha önemli iki küçük insan var hayatımızda.

Ertesi gün evimize kucağımızda iki küçük adamla döndük. O günden sonra hayat bizim için çok değişti. Uykusuz geceler, gece yarısı gaz sancılarıyla hastanelere koşturmalar. Her anne babanın yaşadığı endişeli ama heyecanlı tatlı telaşlar bizim de başımıza geldi ve yaşanmaya devam ediyor.

15 Kasım 2010 : Eşimin de benim de hayata bakış açımızın değiştiği tarih. İkizlerimden biri Ömer'im "Aspirasyon Pnömonisi" geçirdi 1,5 kilo doğduğunda bile küvez görmeyen yoğun bakım görmeyen kuzum, yoğun bakım servislerinde yattı. Hastaneden hastaneye sevkler, ilden ile nakillerle 10 gün geçti. Bize "çocuğunuzu geri alamayacaksınız" dedikleri an, eşim ve benim ve belki de küçücük kalbiyle Eren'imin başına dünyanınn yıkıldığı an'dır. Ömer'in hastanede yattığı 10 gün boyunca Eren de bizimle beraber hastanelerde bekledi ve tüm bu süre boyunca O'nu uyutamadık, susturamadık, sakinleştiremedik.

Ta ki 11.günün sabahında ikizini sağlığına kavuşmuş bir şekilde alıp evimize dönünceye kadar. Eve geldiğimizde ikisini beraber banyo yaptırıp Daha önce hiç yapmadığımız halde aynı beşiğe yatırdık. Gün boyunca uyanmadılar, beraber huzur içinde uyudular. İkizinin yokluğu Eren'i çok sarsmıştı; Ömer'inse bizim yokluğumuzda neler yaşadığını, yoğun bakım servisinde yalnız başına kaldığında nasıl üzülüp ağladığını, çaresizliğini göremesek de kardeşine kavuşunca rahatladığı anlaşılıyordu. Allah hiç kimseye evlat acısı yaşatmasın.

Her türlü zorluğa rağmen "iyi ki" ikizlerimiz var. Eşim de ben de çocuklarımızla hayatın bi başka güzel olduğunu onlarla birlikte yaşadığımız her anda hissediyoruz.


2016-10-07 09:28:24
I’m pulling in some serious bank (best day so far was $2320). Finding the right niche is key… without that you’ve got nothing. Check this if you wana learn how -> biufDy/ODlqnt?=dz.otz

Sorunuzu forma yazarak sorabilirsinizBebekolay Sosyal Medya